Film o kométe vyvoláva otázky. Dokázala by sa v realite Zem za pol roka pripraviť na jej odvrátenie?

Možno aj vo vás filmy ako Armageddon alebo novšie Don´t look up! vyvolávajú otázky, ako sme pripravení na nebezpečenstvo, ktoré k nám prichádza z vesmíru.

Dôsledky dopadu môžu byť fatálne

Niekto vie, že existuje sieť na sledovanie nebezpečných vesmírnych objektov a napríklad aj to, že nedávno bola vypustená sonda DART, ktorá sa má pokúsiť odkloniť z dráhy jeden vesmírny objekt.

Ako rýchlo dokáže ľudstvo reagovať v prípade ohrozenia napríklad kométou? Aký veľký asteroid už predstavuje riziko pre život na planéte Zem?

Na to a na ďalšie otázky sa Technet.cz pýtal v programe Rozstrel Nikolu Schmidta, autora knihy Planetárna obrana, v ktorej sa práve týmito témami zaoberá.

„Potrebujeme iba zmerať orbitálnu dráhu asteroidu a vieme, že hrozba je nevyhnutná,“ hovorí Schmidt. „Dôsledky dopadu kométy môžu byť fatálne. Vzdialenosti, odkiaľ prilietajú, sú veľké, ich rýchlosť je obrovská a približujú sa navyše v ostrom uhle.“

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Note: This article have been indexed to our site. We do not claim legitimacy, ownership or copyright of any of the content above. To see the article at original source Click Here

Related Posts
デルタ航空、eクレジット有効期限を2023年末まで延長 thumbnail

デルタ航空、eクレジット有効期限を2023年末まで延長

 デルタ航空(DAL/DL)は、新型コロナウイルス感染症(COVID-19)の影響でトラベルバウチャーとして発行された「eクレジット」の期限をさらに1年延長し、2023年末まで使用できるようにした。航空券の予約は2023年12月31日まで、搭乗は2024年内まで可能となった。 eクレジットの有効期限を1年延長したデルタ航空=PHOTO: Tadayuki YOSHIKAWA/Aviation Wire  現地時間1月12日から改定。発行済みのeクレジットを持っている人やデルタの航空券を今年購入した人は予定が変更になった場合、2023年12月31日まで航空券を再予約でき、2024年末まで旅行できる。  デルタによると、システムの更新に時間がかかるため、eクレジットの有効期限が変更されていない場合でも、2023年末までであれば航空券を予約できるという。 関連リンクデルタ航空 ・元デルタ航空の777-200LR、貨物機に改修 米マンモスがカーゴジェットに23年下期納入(21年11月18日) ・デルタ航空とSpotify、機内で音楽番組提供(21年9月3日) ・デルタ航空、A321neoを30機追加発注 155機に(21年8月25日) ・デルタ航空、中古のA350-900と737-900ER導入 コロナで値ごろ導入好機(21年7月14日)
Read More
What are the System Requirements of PUBG New State on Mobile and PC, What Does the Game Offer Us? thumbnail

What are the System Requirements of PUBG New State on Mobile and PC, What Does the Game Offer Us?

Sevilen battle royale oyunu PlayerUnknown's Battlegrounds kısaca PUBG’nin yeni bir versiyonu diyebileceğimiz PUBG: New State sonunda uygulama mağazalarındaki yerini aldı. Henüz yayınlanmadan milyonlarca ön kayıt almış olan PUBG: New State PC ve mobil sistem gereksinimleri nedir gelin yakından bakalım. Ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyada oyunseverlerin gönlünü kazanan PUBG oyununun arkasındaki ekip yaklaşık 1 yıl…
Read More
Artificial Intelligence Computing Using Networks of Tiny Nanomagnets thumbnail

Artificial Intelligence Computing Using Networks of Tiny Nanomagnets

Researchers have demonstrated that artificial intelligence may be performed using small nanomagnets that interact like neurons in the brain.Researchers have shown it is possible to perform artificial intelligence using tiny nanomagnets that interact like neurons in the brain.The new technology, developed by a team led by Imperial College London researchers, could significantly reduce the energy…
Read More
Index Of News
Consider making some contribution to keep us going. We are donation based team who works to bring the best content to the readers. Every donation matters.
Donate Now

Liking our Index Of News so far? Would you like to subscribe to receive news updates daily?

Total
0
Share