Vývoj, výroba a rýchle implementovanie špičkových systémov do praxe v automobilovom priemysle nielen zvyšuje pohodlie posádok vozidiel, ale najmä podčiarkuje samotnú bezpečnosť moderných áut.
U prémiových výrobcov je to ešte o to výraznejšie. Veď sa len pozrime na top modely ako Mercedes-Benz Triedy S, model EQS od značky Mercedes-EQ alebo i plne elektrické SUV iX od mníchovského konkurenta. Sú to vozidlá, ktoré patria k tomu najpokrokovejšiemu, čo od výrobcu i celkovo automobiliek na súčasnom trhu môžete dostať. Najmä teda s ohľadom na použité technológie v ich útrobách.
Aktuálne sú autá už skutočne skôr počítače na kolesách. Je to dobre alebo zle? Ťažko povedať, benefitom je však určite spomínaná bezpečnosť, ktorá je nepochybne vyššia, než trebárs pár rokov dozadu. Na pokrokových systémoch však nepracujú iba luxusne orientovaný výrobcovia, ale napríklad aj trochu „ľudovejšia“ Toyota.
Výskumné centrum Collaborative Safety Research Center, ktoré patrí k tejto japonskej automobilke, sa zaoberá výskumom bezpečnosti účastníkov cestnej premávky a pracuje na inovatívnych adaptívnych svetlometoch, ktoré zlepšia komunikáciu medzi autami, chodcami aj cyklistami a následne znížia počet nehôd.
Najnovšie správy Amerického úradu pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) hovoria, že v prvom polroku 2021 prišlo v Spojených štátoch k najväčšiemu nárastu počtu úmrtí pri dopravných nehodách za posledných 46 rokov. Zvýšil sa aj počet usmrtených chodcov, a to až o 46 percent na šesťtisíc ročne. Zvyšuje sa aj počet obetí medzi cyklistami.
Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 74% na dočítanie.
Note: This article have been indexed to our site. We do not claim legitimacy, ownership or copyright of any of the content above. To see the article at original source Click Here